MILOŠ STANIŠIĆ: Vlast narodu hvata muštuluk da će biti još i gore
2026-06-25 12:44:00
Sa ovom vlasti nešto ozbiljno nije u redu. Umjesto da reaguju na rast cijena oni danas hvataju muštuluk narodu da će biti još i gore.
Ovako je Miloš Stanišić, predsjednik bijeljinskog odbora Pokreta Sigurna Srpska, reagovao na najave ministra trgovine i turizma Neda Puhovca o novim poskupljenjima i upozorenju da će građani tek osjetiti posljedice krize, bez obzira na to što se situacija na Bliskom istoku smiruje.
„Ispada da je uloga države da gleda kako cijene rastu, a onda da nam brže-bolje javlja: narode, spremite se, biće i gore. Ako je to politika, onda nešto ozbiljno nije u redu. Država i institucije postoje da predvide problem, reaguju na vrijeme i da zaštite svoje ljude kada dođu teška vremena. Ovo kako oni danas tretiraju narod je - katastrofa“, poručio je Stanišić.
On je naglasio da narod ne bira vlast da bi ga navikavala na težak život.
„Narod ne bira vlast da mu kaže: snađite se.
On je dodao da građani s pravom postavljaju pitanje čemu služe institucije ako se sve prepusti tržištu.
„Ako će tržište sve samo da reguliše, ako će građani sami podnositi teret svakog poskupljenja, ako će se svako snalaziti kako zna i umije - onda nam institucije ne trebaju. Republika Srpska je previše važna da bi je vodili ovako neodgovorni ljudi. Narod nije birao vlast da mu javlja da će biti gore, nego da se potrudi da bude bolje“, zaključio je Stanišić.
Dešavanha u Bijeljini
Izvor: desavanjaubijeljini.com
Komentari
Budi prvi koji će komentarisati ovu vest!