Počela isplata sredstava za sufinansiranje ugradnje toplotnih pumpi u Bijeljini
2026-06-24 20:11:00
Iz Odjeljenja za stambeno-komunalne poslove Grada Bijeljina obaviještavaju građane koji su sa Gradom Bijeljina zaključili Ugovor o regulisanju međusobnih prava i obaveza u vezi sa poboljšanjem mjera energetske efikasnosti u stambenom sektoru da je počela isplata sredstava za sufinansiranje troškova nabavke i ugradnje toplotnih pumpi.
Kako je navedeno, isplata sredstava počela je danas, 24. juna 2026. godine.
Pravo na sredstva ostvaruju građani koji su ispunili uslove javnog poziva i zaključili ugovor sa Gradom Bijeljina u okviru programa unapređenja energetske efikasnosti u stambenom sektoru.
Iz Odjeljenja za stambeno-komunalne poslove ističu da je cilj ove mjere podsticanje korišćenja energetski efikasnih sistema grijanja, smanjenje troškova energije za domaćinstva, kao i unapređenje zaštite životne sredine.
Građanima koji su ostvarili pravo na sufinansiranje preporučuje se da prate dinamiku isplata i, ukoliko je potrebno, dodatne informacije mogu dobiti u nadležnom odjeljenju Gradske uprave Grada Bijeljina.