Dodik sutra u Bijeljini na tribini ''Geostrateški pravac Srpske''
2026-06-24 20:08:00
Nakon Doboja i u Bijeljini će sutra (25. jun 2026.) biti održana javna tribina pod nazivom ''Geostrateški pravac Srpske'', na kojoj će ugledni stručnjaci i zvaničnici razgovarati o aktuelnim geopolitičkim izazovima i položaju Republike Srpske u savremenim međunarodnim okolnostima.
Kako je najavljeno, tribina će biti održana u Centru za kulturu u Bijeljini sa početkom u 18.00 časova, a među učesnicima su najavljeni predsjednik SNSD-a Milorad Dodik, akademik Darko Tanasković, politikolog Aleksandar Pavić, akademik Nenad Kecmanović i ambasador BiH u Srbiji Aleksandar Vranješ.
U formi javnih tribina koje se organizuju u različitim gradovima Republike Srpske, eksperti raspravljaju o najaktuelnijim aspektima pozicioniranja Republike Srpske u novim geopolitičkim okolnostima u svijetu.
Teme tribine obuhvatiće odnose Republike Srpske sa Sjedinjenim Američkim Državama, Ruskom Federacijom, Evropskom unijom i drugim međunarodnim partnerima, kao i unutrašnja politička pitanja koja se odnose na ulogu stranog faktora, odnose tri konstitutivna naroda i budućnost Bosne i Hercegovine.
Posebna pažnja biće posvećena pitanjima Dejtonskog sporazuma, mogućim modelima budućeg uređenja BiH, odnosima Republike Srpske i Srbije u svjetlu Svesrpskog sabora, kao i aktuelnim regionalnim i međunarodnim kretanjima.
Organizatori očekuju veliko interesovanje javnosti za ovu tribinu, koja će okupiti istaknute političke i akademske ličnosti iz Republike Srpske i regiona.