PSS Bijeljina: Sava i Drina moraju postati mjesto okupljanja i života građana (foto)
2026-06-27 14:55:00
''Ne treba nam mnogo da Bijeljina počne da živi uz svoje rijeke. Treba nam ideja, volja i ljudi koji će taj posao konačno uraditi. Rijeke nisu granica grada. One su njegovo srce. Vrijeme je da ih vratimo ljudima''
Iz Gradskog odbora PSS Bijeljina poručili su da Bijeljina mora bolje iskoristiti potencijal svojih rijeka, ističući da Sava i Drina predstavljaju jedno od najvećih prirodnih bogatstava grada, ali da su godinama zapostavljene.

Kako navode, Bijeljina ima dvije velike rijeke, ali njihovi potencijali nisu iskorišteni na način koji bi doprinio kvalitetu života građana i razvoju grada.

PROČITAJTE JOŠ:
Stanišić o razvoju Bijeljine: Imamo rijeke, a nemamo život uz njih
STANIŠIĆ: Ležimo na termalnoj vodi, a gušimo se u uglju
Iz ove stranke navode da primjeri iz drugih gradova pokazuju kako riječni prostori mogu postati mjesta za rekreaciju, druženje i svakodnevni život građana.
''Pogledajte Banjaluku. Ljudi tamo žive uz Vrbas. Ljeti se rashlađuju, tokom cijele godine šetaju, trče, druže se i uživaju uz rijeku. Može tako i kod nas'', ističu iz PSS-a.

''Ne treba nam mnogo da Bijeljina počne da živi uz svoje rijeke. Treba nam ideja, volja i ljudi koji će taj posao konačno uraditi. Rijeke nisu granica grada. One su njegovo srce. Vrijeme je da ih vratimo ljudima'', poručili su iz PSS Bijeljina.