Bijeljinski sudija Danijel Perić završio karijeru: Ponosan sam na put koji sam prošao (foto)
2026-06-27 15:09:00
Fudbalski sudija iz Bijeljine Danijel Perić saopštio je da nakon 17 godina završava svoju uspješnu sudijsku karijeru, ističući da iza sebe ostavlja period ispunjen izazovima, vrijednim iskustvima i brojnim profesionalnim uspjesima.
Perić je naveo da svako lijepo poglavlje ima svoj početak i kraj, te da je došlo vrijeme da stavi tačku na jedan važan dio svog života.

Zahvalio je Fudbalskom savezu Republike Srpske, Nogometnom/Fudbalskom savezu BiH, kao i svim kolegama sa kojima je sarađivao tokom karijere.
Istakao je da je ostvario mnogo više nego što je kao dječak mogao da sanja, podsjetivši da je sudijsku karijeru gradio od najnižeg ranga takmičenja do utakmica na najvišem nivou.

Među najvećim uspjesima izdvojio je suđenje finala Kupa Republike Srpske i finala Kupa Bosne i Hercegovine, kao i priznanje za najboljeg fudbalskog sudiju Republike Srpske.
Perić je naveo da je evropska scena ostala neostvaren san, uz tvrdnju da je tome doprinijelo miješanje jednog čovjeka iz Bijeljine, ali nije želio da ga imenuje.

''Moja iskrena želja je da mlade sudije iz Bijeljine imaju podršku svog matičnog Saveza, a ne prepreke. Neka vjeruju u sebe, sanjaju velike snove i znaju da su oni dostižni kada se radi pošteno, predano i srcem.