Predsjednik SDS Banja Luka podnio ostavku (foto)
2026-06-22 16:37:00
Saopštenje za javnost prenosimo u cjelosti:
Poštovani predsjedniče Srpske demokratske stranke,
uvažene koleginice i kolege,
Ovim putem podnosim NEOPOZIVU ostavku na funkciju predsjednika Gradskog odbora Srpske demokratske stranke Banja Luka.
Na sinoć održanoj sjednici Koordinacionog odbora Izborne jedinice 3 donesena je odluka da nosilac liste za Narodnu skupštinu Republike Srpske bude Biljana Lukić. Koristim ovu priliku da joj iskreno čestitam na izboru i poželim mnogo uspjeha u predstojećoj izbornoj kampanji.
Rezultat glasanja delegata iz Banje Luke doživljavam kao jasnu poruku da za moj dosadašnji rad i političko djelovanje više ne postoji dovoljno povjerenje. Takvu poruku prihvatam bez zadrške i smatram da je moja politička i moralna obaveza da preuzmem odgovornost

Zbog toga ne podnosim ostavku samo na funkciju predsjednika Gradskog odbora, već i na sve ostale funkcije koje obavljam unutar Srpske demokratske stranke. Smatram da je to jedini ispravan i odgovoran potez kojim pokazujem dosljednost i poštovanje prema volji stranačkih organa i članstva.
Tokom mandata nastojao sam da Gradski odbor vodim časno, odgovorno i u najboljem interesu Srpske demokratske stranke. Zahvaljujem svim članovima, funkcionerima i aktivistima koji su mi pružali podršku i sa kojima sam imao čast da sarađujem.
Srpskoj demokratskoj stranci želim uspjeh na predstojećim izborima i ostajem zahvalan svima koji su vjerovali u moj rad.
U Banjaluci, 22.06.2026.
S poštovanjem, Željko Raljić
Dešavanja u Bijeljini
Izvor: desavanjaubijeljini.com
Komentari
Budi prvi koji će komentarisati ovu vest!