Gradonačelnik Bijeljine najavio nagrade od 400 do 1.500 KM za prijavu nelegalnog odlaganja otpada
2026-06-22 18:07:00
Gradonačelnik Bijeljine Ljubiša Petrović najavio je da će uskoro na snagu stupiti nova odluka kojom će građani koji prijave nesavjesno ponašanje i dostave dokaze o osobama koje nelegalno odlažu otpad moći da dobiju novčanu nagradu u iznosu od 400 do 1.500 KM.
Petrović je istakao da će svi detalji nove odluke biti predstavljeni javnosti odmah po njenom stupanju na snagu, što se očekuje u narednim danima.
On je upozorio da će lokacije na kojima su tokom akcije „Očistimo Semberiju – Let’s clean Semberia“ uklonjene divlje deponije, a na kojima se otpad ponovo odlaže, biti kandidovane za formiranje stočnih grobalja.
– Ako neko toliko voli otpad u svojoj mjesnoj zajednici, onda mu neće smetati ni stočno groblje – poručio je Petrović, pozivajući građane da se aktivno uključe u zaštitu očišćenih lokacija.
Gradonačelnik je najavio i dodatne mjere u borbi protiv nelegalnog odlaganja otpada. Kako je naveo, do kraja sedmice biće objavljen spisak komunalnih policajaca po reonima, pri čemu će svaki dio Semberije imati svog komunalnog policajca.
Takođe, do kraja oktobra širom Semberije planirano je postavljanje više od 200 kamera na različitim lokacijama, koje će omogućiti video-nadzor u realnom vremenu. Sistem za praćenje biće dostupan Komunalnoj policiji, ali i kabinetu gradonačelnika.
– Ogroman posao je iza nas i neću dozvoliti da bilo ko uništi trud, rad i sredstva koja su uložena u čišćenje Semberije. Borba je tek počela. Čista Semberija za nas i našu djecu – poručio je Petrović.
Dešavanja u BijeljiniIzvor: desavanjaubijeljini.com
Komentari
Budi prvi koji će komentarisati ovu vest!