Učenice bijeljinske Gimnazije predstavljaju Republiku Srpsku na međunarodnom omladinskom programu u Sankt Peterburgu (foto)
2026-06-26 19:50:00
Iz JU Gimnazija ''Filip Višnjić'' Bijeljina saopšteno je da su učenice trećeg razreda Maja Perić i Elena Divović otputovale u Sankt Peterburg, gdje će kao predstavnice škole i članice omladinske delegacije Republike Srpske učestvovati u međunarodnom programu koji se održava od 25. do 29. juna 2026. godine u okviru tradicionalne manifestacije ''Vatrena jedra''.
Kako je navedeno, na osnovu poziva Vlade Sankt Peterburga, koji je Ministarstvu prosvjete i kulture Republike Srpske upućen posredstvom Predstavništva Republike Srpske u Ruskoj Federaciji, odabrani učenici imaće priliku da učestvuju u kulturnim, obrazovnim i rekreativnim aktivnostima u okviru projekta ''Peterburške međunarodne omladinske smjene''.


Kolektiv Gimnazije poželio je Maji i Eleni srećan put, uspješan boravak u Rusiji i mnogo lijepih uspomena koje će ponijeti sa ovog međunarodnog programa.
Iz škole su uputili i zahvalnost Vladi Sankt Peterburga, koja je obezbijedila troškove smještaja i avionskih karata za učesnike, kao i kumu škole Bojanu Saviću na podršci u organizaciji prevoza učenica do Međunarodnog aerodroma Sarajevo.